Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] (Dyskusja) Składamy PC'ta! Jaki sprzet? Tylko linki na allegro. (mały budżet)


ZagajQ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zakładam nowy temat , tamten był o tym jaki sprzet i czy laptop czy PC.

Ten temat jest konkretnie jakie cześci opłaca mi sie kupic (tzn z jakiej aukcji)!

 

Narazie zaczniemy od tego.

W poprzednich teamtach radziliscie mi

płyta : Asus M5A78L

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit

 

Na allegro prawie wszystkie te płyty mają zintegrowaną karte , co w zupełności odpada.

Znalazłem płyte , procesor i pamiec w jednej aukcji i nie drogo. Zastanawiam się czy ta płyta ma zintegrowana karte (nic na ten temat nie pisze) i czy się opłaca.

 

http://allegro.pl/am3-asus-m5a78l-m-lx-960t-be-4x3-4ghz-4gb-1600mhz-i2011052607.html

lub cos takiego

http://allegro.pl/am3-asus-m5a78l-m-lx-fx-4100-4x3-8ghz-4gb-1600mhz-i2014574461.html

 

Składam PC sam. Budżet jest niski dokłądnie podac nie moge bo pełnej kwoty nie mam. 1200zł. Myśle ze maxymalnie do 1400-1500

 

Odnośnie grafiki pogadamy , gdy dowiem sie coś na temat tych aukcji.

 

 

Edit: W końcu odpisał Allegrowicz. Te zestawy tez mają zintegrowana karte -,- Na auckji ni ma o tym słowa.

Powiedzcie mi lepiej jak to jest z tymi zintegoranymi ? Widzę ze taka sama płyta bez karty zintegrowanej jest duzo tansza niz bez ?!

O co chodzi ?! Czytałem gdzies na necie , mówił mi o tym kumpel i teraz pan allegrowicz twierdzi ze to w niczym nie przeszkadza , bo gdy podłączy się inna karte (normalną) to tamta jest automatycznie wył. i jest OK. Więc tu jest pytanie czemu te płyty są duzo tańsze ?? I czemu wszyscy tak na nie narzekają skoro to w niczym nie przeszkadza??!!

14.08.2010 - rejestracja


21.12.2011 - 500 postów (ProUser)


04.07.2012 - 600 postów


 3.11.2014 - 700 postów


7.04.2015 - 800 postów (Postmaker)


    5.07.2015 - 900 postów


10.10.2015 - 1000 postów


28.03.2016 - 1200 postów


16.02.2017 - 1500 postów

Opublikowano

Dlaczego narzekają to nie wiem, ale sam posiadam kartę zintegrowaną i chodzi na niej nawet minecraft, combat arms oraz WarRock. Pożyczyłem od kolegi kartę i po podpięciu i instalacji sterowników tamtą kartę możesz już sobie wsadzić do... po prostu nie jest już ona używana, lecz ta zewnętrzna ;)

Czyli krócej:

- Jeśli masz zamiar dokupić zewnętrzną grafikę to nie przejmuj się tym czy płyta ma zintegrowaną czy nie

/ GA-970A-UD3 / FX-6300 / Sapphire Xtreme 5830 / OCZ ZS 550W / Brutus M23 /

| MPC Coders Team | MPC Gold Member | C#, C++, PHP, (N)ASM, AutoIT, Python, Java |

Opublikowano

Co ci szkodzi że karta graficzna zintegrowana, większość producentów daje praktycznie na każdej swojej płycie juz, nawet jako awaryjna się przydaje w razie wymiany innej karty.

Cena niższa pograć bez problemu się da praktycznie we wszystko , jak chcesz lepszą to zawsze dokupisz i wstawisz nie patrząc na to co masz na płycie.

 

Przy zintegrowanej jesteś zmuszony do używania to co dają, dobrych kart graficznych nie montuje się nugdy na płycie głownej, zresztą nikt przecież nie każe ci używać tej z płyty

 

Inny pożytek z dodatkowej karty na płycie to podpięcie drugiego monitora, idealne do pracy gdzie potrzeba mieć dużo dokumentów otwartych i dla tych co z kimś współużytkują kompa, zawsze można film oglądnąć na jednym a na drugim bez problemu robić co innego

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

No i o to mi chodziło.

Macie po "lajku" !

 

Dalej mnie dziwi to ze te płyty sa tańsze , ale nie mam głowy do rozkminiania takich spraw ;D Wazne jest to , zę

Jeśli masz zamiar dokupić zewnętrzną grafikę to nie przejmuj się tym czy płyta ma zintegrowaną czy nie

 

Procesor , płyte i pamiec ram mam juz załatwione ;)

 

Teraz zasilacz!

Radziliście wcześniej Tacens RADIX IV 450W

http://allegro.pl/zasilacz-tacens-radix-iv-450w-80-bronze-i2020594066.html

Czyli gra ? ;)

 

Teraz obudowa. Tutaj mam problem , nie wiem jaką dobrać zeby to wszystko ładnie tam pomieściło ...

 

To

http://allegro.pl/am3-asus-m5a78l-m-lx-fx-4100-4x3-8ghz-4gb-1600mhz-i2014574461.html

+

http://allegro.pl/zasilacz-tacens-radix-iv-450w-80-bronze-i2020594066.html

 

Teraz szukamy do tego obudowy ! :D

 

PS. Stwierdziłem ze karte graficzną kupię gdy dozbieram więcej pieniędzy , a narazie będe korzystał z tej zintegrowanej. Przeciez do metina , photosopa i innych takich nie trzeba super sprzętu ! :D

 

OK. Ta obudowa bedzie pasowac ? Jest dosc duza , mysle ze pomiesci wszystko :D

http://allegro.pl/obudowa-lc-power-pro-925b-usb-3-0-atx-2-3-okazja-i2013922219.html

14.08.2010 - rejestracja


21.12.2011 - 500 postów (ProUser)


04.07.2012 - 600 postów


 3.11.2014 - 700 postów


7.04.2015 - 800 postów (Postmaker)


    5.07.2015 - 900 postów


10.10.2015 - 1000 postów


28.03.2016 - 1200 postów


16.02.2017 - 1500 postów

Opublikowano

Nie wiem po co spamujecie juz w moim temacie.

Prosiłem chyba o zamkniecie ;) Wszystkie problemy rozwiazane , teraz tylko czekam na moją gotówke.

 

Do zamniecia + kosz

 

Dziękuje wszystkich tak poza tym , 'lajki' poszły dawno

14.08.2010 - rejestracja


21.12.2011 - 500 postów (ProUser)


04.07.2012 - 600 postów


 3.11.2014 - 700 postów


7.04.2015 - 800 postów (Postmaker)


    5.07.2015 - 900 postów


10.10.2015 - 1000 postów


28.03.2016 - 1200 postów


16.02.2017 - 1500 postów

Opublikowano

A ja bym się na twoim miejscu jednak zastanowił do puki nie zamówiłeś, żeby zamiast P II X4 wziąść i3 2120 - 2100 który ma w grach wydajność lepszą niż podkręcony phenom.

Opublikowano

RaVal , dalej sie nad tym zastanawiam. Na innym forum radzili mi wlasnie i3 2120 , wykresy , tabele testy itp pokazuja ze w grach spisuje się lepiej.

http://techplanet.pl/zamowienie/9ce24a1437cb11e18519020000bf7c66/platnosc-i-dostawa/

 

jak narazie mam zamiar kupic to

14.08.2010 - rejestracja


21.12.2011 - 500 postów (ProUser)


04.07.2012 - 600 postów


 3.11.2014 - 700 postów


7.04.2015 - 800 postów (Postmaker)


    5.07.2015 - 900 postów


10.10.2015 - 1000 postów


28.03.2016 - 1200 postów


16.02.2017 - 1500 postów

Opublikowano

Nie wiem czy mogę napisać ,ale napiszę.

Nikt Ci nie rzucił pomysłu o używanym sprzęcie. Jak potrafisz ocenić/ktoś Ci oceni w jakim stanie jest to śmiało możesz brać.

Przyjmuje zlecenia dot. web masterki.

while(!$success){
....try();
}

 

Opublikowano

Osobiście wolał bym procka 4 rdzeniowego np Phenom x4 955 BE albo 960T z szansa na odblokowanie rdzeni i bys mial 6cio rdzeniowke. i3 nie podkręcisz ;d

Opublikowano

używki nie wchodzą w grę.

 

co do procka. Ten pc ma być głównie pod gry. Prócz grania bawie się photoshopem , od kilku lat na cs2 wiec luz ;).

Z tego co wiem gry i tak wykorzystują 2 rdzenie.

14.08.2010 - rejestracja


21.12.2011 - 500 postów (ProUser)


04.07.2012 - 600 postów


 3.11.2014 - 700 postów


7.04.2015 - 800 postów (Postmaker)


    5.07.2015 - 900 postów


10.10.2015 - 1000 postów


28.03.2016 - 1200 postów


16.02.2017 - 1500 postów

Opublikowano

@UP

 

BF3 zjada 4 rdzenie ;]

 

@Topic

 

Bierz Phenomy, nigdy się na tej firmie nie zawiodłem zawsze mam procesory od nich i działają bez zarzutu.

 

Jaką wybrałeś karte graficzną?

no i ram podaj.

1367303118-U250803.png

Wszystko trzeba od nowa...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...